Dienos

Valandos Minutės Sekundės

 

 

 
Apie bėgimą


2012 m. XIII bėgimas


 

Praėjusį šeštadienį, liepos 21 dieną, įvyko jau XIII-asis bėgimas aplink Žaslių ežerą. Kadangi XII- ojo bėgimo metu vos „neiškepėme“ (oro temperatūra buvo virš 30 laipsnių karščio), todėl šiais metais nusprendėme pavėlinti starto laiką  – bėgikai startavo 17 val.

 

Nors šiais metais bėgimo data sutapo su 100 km varžybomis Vilniuje, tačiau tik nuolatinis varžybų dalyvis Vidas Totilas neatvyko pas mus. Vytautas Gražys, kurio auklėtiniai beje ir šiemet laimėjo beveik visus prizus, sugebėjo Vilniuje prabėgti kiek daugiau nei 50 km ir atvežti  savo auklėtinius į Žaslius. Nors dalyvių registracija prasidėjo vangiai, bet jai pasibaigus  suskaičiavome, jog šiemet startuos iš viso 100 dalyvių – 55 pagrindiniame nuotolyje aplink ežerą,  25 dalyviai – 3 km ir 20 dalyvių – 1 km distancijose. Labai džiugu, kad po pertraukos į Žaslius sugrįžo trasos rekordininkas Petras Pranckūnas bei Tadas ir Almiras Kavaliauskai. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, mūsų bėgimo nepamiršo nuolatiniai svečiai iš Jonavos ,,Maratono“  bei Vilniaus ,,Inžinerijos“ klubų. Negalime nepasidžiaugti Atlantos olimpinių žaidynių dalyvio Dainiaus Virbicko viešnage, kuris atkeliavo kartu su savo auklėtiniais iš „Sostinės olimpo“ klubo. Ir, žinoma, nenuilstantis, jau 81- us metus skaičiuojantis Matas Ankudavičius, nepraleidžiantis nei vieno bėgimo Žasliuose!

 

Kol bėgimo dalyviai varžėsi trasoje, žiūrovai galėjo išmėginti šiaurietišką ėjimą, kuris  sudomino nemažai dalyvių. Pirmieji finišavo patys mažiausi 1 km bėgimo dalyviai. Nugalėtoju tapo Karolis Junevičius iš Trakų, konkurentams nepalikęs jokių vilčių. Antras finišavo Domantas Gruzdys iš Pabradės, trečiasis – Vytenis Lelešius iš Kaišiadorių. Tarp merginų greičiausia buvo Ugnė Naudžiūnaitė iš Kaišiadorių, už nugaros palikusi Emą Krūminatę bei Almą Nasevičiūtę. Džiugu, kad kiekvienais metais šioje distancijoje atsiranda vis jaunesnių bėgikų, šiemet bėgo trys 4-5 metukų amžiaus vaikai, o kartu su jais bėga ir tėčiai bei mamos. Retsykiais pagalvoji, o kam sunkiau? J  Po finišo visi mažieji bėgikai gavo saldainiū „Haribo“, kuriais vaišino mūsų rėmėjai Vilandra.

 

3 km varžybose nepralenkiamas buvo Elektrėnų sporto mokyklos auklėtinis Domantas Kaminskas. Merginų grupėje visas tris prizines vietas užėmė V.Gražio auklėtinės iš Paberžės.

 

7,8 km ilgio trasą aplink Žaslių ežerą greičiausiai įveikė orientacininkas Andrius Pošiūnas iš Švenčionių, aplenkęs ilgą laiką trasoje pirmavusį žiežmariškį Tadą Kavaliauską. Trečiąją vietą užėmė vilnietis Petras Pranckūnas. Tarp moterų ir vėl nepralenkiama buvo Renata Siliuk iš Šalčininkų.

 

Tradiciškai apdovanojome jauniausią bei vyriausią varžybų dalyvius – jauniausiu tapo Gytis Vilys iš Žaslių, kuriam 4 metukai, o vyriausiuoju tradiciškai tapo Matas Ankudavičius, jam jau 80 metų.

 

Po finišo visi dalyviai buvo vaišinami gira bei grikių koše, už tai dėkingi savo partneriams Kaišiadorių visuomenės sveikatos biurui. Tradiciškai prie bėgimo rėmimo bei organizavimo prisidėjo Žaslių pagrindinė mokykla, ,,Nemuno baldai“, ,,Žiežmarių gėlės“, ,,Vilandra“, Kaišiadorių rajono savivaldybės meras R.Urmilevičius, Žaslių seniūnas E.Grajauskas bei visa bėgimo organizavimo komanda. Džiugu, kad kasmet plečiasi  rėmėjų bei organizatorių ratas, o trasą įveikia vis daugiau dalyvių. Smagu, kad vis daugiau jaunųjų žasliečių ryžtasi įveikti 1 ir 3 km trasas, o iš viso šiemet bėgime dalyvavo rekordinis skaičius žasliečių – net 23! 

 

Žaslių bendruomenės veiklos centras dėkoja visiems prisidėjusiems prie bėgimo organizavimo bei rėmimo, o bėgikams – gerų naujų startų ir iki kitų metų!

 

Žaslių BVC

 

 

Visi straipsniai

 

2014-08-06

 

 
 

 

BĖGIMAS APLINK ŽASLIŲ EŽERĄ © Visos teisės saugomos