Dienos

Valandos Minutės Sekundės

 

 

 
Apie bėgimą


2013 m. XIV bėgimas


Kaip sakė varžybų organizatorius Albertas Lakštauskas – nieko naujo čia nepasakysi J Džiugu, kad augam (rekordinis dalyvių skaičius) , plečiamės (bėgimas įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurę), tobulėjam (pirmą kartą mūsų bėgime buvo naudojami bėgimo „čipai“) , plečiam remėjų bei savanorių gretas (trasoje dirbo net 6 dviratininkai ir būrys pėsčiųjų, o kur dar mūsų žavioji sekretoriato komanda, Žaslių mokykla, Žaslių kultūros centras, Žaslių PSPC, policininkai ir visi kiti kuriuos pamiršom išvardinti J ) . Ko gero visą tai puikiai apibūdina skaičius 228 – tiek bėgimo entuziastų susirinko į XIV bėgimą aplink Žaslių ežerą! Dalyviai susirinko ne tik iš visos Lietuvos ( Klaipėda, Pakruojis, Vilkaviškis ir t.t.), bet turėjome ir svečių iš Latvijos bei JAV. Kad jau pradėjome girtis, būtina pasakyti, kad varžybose dalyvavo bėgikas, kuris yra bėgęs pirmajame bėgime aplink Žaslių ežerą ( kaip spėjame maždaug 1984-85 metai).   Toks dalyvių skaičius bei kontingentas ne tik džiugina, tačiau skatina ir įpareigoja dar labiau stengtis dėl visų susirinkusių. Labai tikimės, kad nieko nenuvylėme, ir kitais metais dalyvių būrys tik augs.

 

„Visko mačiau varžybose, bet naminės giros ir raugintos sulos – dar neteko“- priėjęs prie mūsų „vaišių“ stalo ištarė vienas bėgikas. Ne tik gėrimų, bet ir įvairių košių bėgikai galėjo paskanauti kol organizatoriai „viščiukus“ skaičiavo. Džiugu, kad mūsų partneris Kaišiadorių visuomenės sveikatos biuras šįmet mūsų ne tik, kad neužmiršo, bet parūpino dar daugiau košės, arbatos, o taip pat ir žignsniamačių!

 

Kaip jau minėta teksto pradžioje, šiais metais varžybos buvo įtrauktos į Lietuvos bėgimo taurę, todėl sulaukėme daugumos stirpiausių Lietuvos bėgimo megėjų, kas žadėjo atkaklią kovą. Vis dėlto, nuo pat starto pradžios į priekį išsiveržė ir visą distanciją savo pranašumą didino šiaulietis V.Aleliūnas, kuris įveikė distancija per 25:12 min, 35 sek. už nugaros palikęs daugkartinį įvairių varžybų nugalėtoją A.Skinulį iš Kėdainių. Dėl trečiosios vietos kova vyko kur kas atkakliau, tačiau antroje distancijos dalyje nuolatinis mūsu varžybų dalyvis P.Pranckūnas įrodė savo pranašumą prieš kaunietį T.Ignatavičių ir užėmė trečią vietą. Moterų tarpe lygių neturėjo vilnietė R.Kunigelytė (32:43), aplenkusi I.Žvinytę (33:52)  bei G.Endziulytę (34:18). Visus rezultatus rasite čia:  http://www.dbtopas.lt/takas/lt/varz/2013100

 

Visi varžybų nugalėtojai bei prizininkai buvo apdovanoti piniginiais bei daiktiniais prizais, kuriuos įsteigė mūsų pagrindinis remėjas, nuolatinis mūsų varžybų žiūrovas Vidmantas Melnikas. Be prizų nepaliko ir nuolatiniai mūsų draugai Nemuno baldai bei Žiežmarių gėlės. Trečius metus optimizmo įkvėpia ir bėgioti mažuosius skatina UAB Vilandra, kuri kiekvieną mažajį bėgiką apdovanoja guminukais “Haribo”. Taip pat dėkojame Žaslių seniūnijai bei Kaišiadorių r. merui R.Urmilevičiui, kurie įsteigė prizus greičiausiems bėgimo dalyviams bei greičiausiems žasliečiams.

 

Kas atidžiai skaitė tekstą turėjo pastebėti, kad bėgimo aplink Žaslių ežerą tradicijos prasidėjo bemaž prieš 30 metų (!!!), o mūsų bėgimas vykęs praėjusį savaitgalį tebuvo XIV-as, tokie skaičiai dideliam sporto entuziastui ir mūsų rajono merui R.Urmielvičiui kelia įtarimų, tad meras pažadėjo artimiausiu metu išsiaiškinti kada tiksliai įvyko pirmasis bėgimas aplink Žaslių ežerą ir kiek tiksliai kartų bėgimo dalyviai jau suko ratus apie jį. Tardamas atsisveikinimo žodį meras padovanojo 1986 metų bėgimo gairelę varžybų organizatoriui A.Lakštauskui.

 

Kitąmet susibėgsime jau XV-ą kartą ir tikimės, kad augsime ir tobulėsime dar labiau.

 

 

Visi straipsniai

 

2014-08-06

 

 
 

 

BĖGIMAS APLINK ŽASLIŲ EŽERĄ © Visos teisės saugomos