Dienos

Valandos Minutės Sekundės

 

 

 
Apie bėgimą


2008 m. IX-asis bėgimas


Šių metų liepos 19 d. įvyko jau devintasis bėgimas aplink Žaslių ežerą. Šiais metais dalį bėgikų „pasiglemžė“ Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas, bet nepaisant to, kaip ir kiekvienais metais į Žaslius sugūžėjo bėgimo mėgėjų iš visos Lietuvos: Pasvalio, Šiaulių, Kelmės, Kauno, Vilniaus, Jonavos, Paberžės bei iš kitų miestų bei miestelių. Apibėgti Žaslių ežerą šiemet atvyko130 bėgikų. IX bėgimas aplink Žaslių ežerą dalyvius pasitiko kiek pasikeitęs - skirtingai nuo ankstesnių metų starto laikas buvo pavėlintas iki 16.00, taip saugant bėgikus, kad nenusviltų kaitrioje saulėje. Beje, oro sąlygos buvo tikrai geros - saulė slėpėsi už debesų, o bėgimo metu iškrito keli smulkūs gaivinantys lietaus lašeliai.

 

Tačiau svarbiausias pakeitimas buvo tas, jog bėgome priešinga nei ankstesniais metais kryptimi – ne į miestelio pusę, o link Žaslių geležinkelio stoties. Šitoks pakeitimas buvo padarytas ir dėl bėgikų, ir dėl žiūrovų. Pastarieji galėjo matyti ne tik  100 bėgimo finišo metrų, o paskutinius du kilometrus. Bėgikai pirmiausia įveikė 3 kilometrus asfaltu, o likusi trasos dalis buvo lauko keliuku ir žvyrkeliu, finišuojant miestelio gatvėmis.

 

Bėgikai kaip ir pernai varžėsi trejose distancijose - 1, 3 ir 8 kilometrų. Kaip ir kasmet, gausiausiai dalyvauta 8 km distancijoje - 91 bėgikas. Vyriausiam iš bėgimo dalyvių - Matui Ankudavičiui iš Kauno - 76 metai, o jauniausiajam, kuris bėgo 1 kilometrą, Andriui Vedeikiui iš Kelmės – šešeri. 

 

Kol bėgikai suko ratą aplink ežerą, susirinkę žiūrovai galėjo įsigyt žaslietiškų suvenyrų, kuriais po varžybų buvo apdovanoti visi bėgimo dalyviai. Nors tie, kas bėga, žino – iškart po finišo prizai rūpi ko gero mažiausiai, žymiai svarbiau yra gurkšnelis vandens, o paskui – į ežerą. Žinia, ne į prizus pažiūrėti susirinko ir žiūrovai, kuriems nuobodžiauti ilgai neleido nuolatinis bėgimų aplink Žaslių ežerą dalyvis Petras Pranckūnas. Praėjus 25 minutėms po starto išniro iš už bažnyčios tvoros kampo ir galingais žingsniais lėkė finišo link. Nuo jo keliolika metrų atsilikęs parbėgo Artūras Meška, atvykęs į Žaslius iš Pasvalio. Dar už pusės minutės žiūrovai išvydo ir trečiąjį prizininką – Vytautą Gražį iš Paberžės, kuris ne tik pats laimėjo du prizus, bet dar ir atsivežė visą kompaniją savo auklėtinių, kurie taip pat gerokai patuštino organizatorių prizų lentynas. Po kelių minučių finiše pasirodė ir pirmosios moterys. Pirmoji finišavo Modesta Kaminskienė iš Kauno, vėliau paskui ją atbėgo Regina Čistiakova bei Vilma Damašickienė. Žaslietė Jūratė Lakštauskienė buvo antra moterų amžiaus grupėje iki 40 metų. 3 km bėgime žasliečiai taip pat neliko be prizų – Visvaldas Miknevičius savo amžiaus grupėje buvo antras. Deja, 1 km bėgime mažiesiems žasliečiams apdovanojimų iškovoti nepavyko. Tačiau jie to nesureikšmina, nes tokiam trumpam nuotoliui pasiruošę nebuvo, o bėgti viso nuotolio neleido varžybų organizatoriai.

 

Kitų metų bėgimas bus jau dešimtasis, jubiliejinis, todėl ruoštis jam pradedame jau dabar. Planuojame po maudynių bėgikus pavaišinti vakariene, kad atgautų jėgas ir neskubėtų išvykti iš Žaslių. Kitąmet tikimės sulaukti dar didesnio būrio bėgikų bei sirgalių iš Žaslių, Kaišiadorių, visos Lietuvos ir kitų šalių.

 

Nuoširdžiai laukiame Jūsų nuomonių bei kritikos dėl šiųmetinio bėgimo, kad galėtume patobulinti kitų metų bėgimo organizavimą.

 

Iki susitikimo Žasliuose kitais metais!

 

 

Visi straipsniai

 

2014-08-06

 

 
 

 

BĖGIMAS APLINK ŽASLIŲ EŽERĄ © Visos teisės saugomos