Dienos

Valandos Minutės Sekundės

 

 

 
Apie bėgimą


2009 m. X bėgimas


Ką gi, dešimtasis, jubiliejinis bėgimas baigėsi. Bėgikų sugūžėjo į Žaslius tiek, kiek dar niekuomet čia nebuvo – 151! Pagrindinį nuotolį, t.y. 8 kilometrus, įveikti pasiryžo taip pat rekordinis skaičius – 115, likę dalyviai tenkinosi 1 bei 3 km. Dalyvių geografija labai plati – Jonava, Vilnius, Kaunas, Pasvalys, Marijampolė, o kur dar etatiniai visų varžybų dalyviai iš Paberžės bei Lekėčių... Į Žaslius atvyko beveik visas Lietuvos bėgimo mėgėjų elitas ir tai žadėjo labai atkaklią kovą dėl vietos prizininkų trejete.

 

Nors startas kaip ir pernai, tik 16 val., oras tikrai nelepino bėgikų – saulė švietė labai kaitriai, o kadangi iš vakaro lijo, todėl neasfaltuotas trasos ruožas buvo šlapias ir sunkiai įveikiamas. Prieš startą didžiausias Žaslių bėgimo entuziastas bei šių varžybų direktorius Albertas Lakštauskas tarė sveikinimo žodį, bėgikų neužmiršo ir mūsų seniūnas Egidijus Grajauskas, o galiausiai „vadžias“ į savo rankas perėmė nuolatinis varžybų organizatorius Almyras Kavaliauskas, kuris supažindino visus su trasa ir davė startą. Jau dešimtąjį kartą buvo duotas startas, jau dešimtą kartą į Žaslius susirinkusius bėgimo entuziastus iš visus Lietuvos palydėjome laukdami greitai sugrįžtant. Ir ilgai laukti neteko.

 

Praėjus 26 min. ir 5 sek. Pirmas finišavo vilnietis Tomas Matijošius, palikdamas už nugarų pernykščius antros ir trečios vietos laimėtojus Artūrą Mešką (26.27) iš Pasvalio ir Vytautą Gražį ( 26.50 ) iš Paberžės. Pernykštis čempionas bei trasos rekordininkas Petras Pranckūnas iš Vilniaus finišavo devintas. Pirmoji dama atbėgo po 32 min. ir 45 sek. -  nugalėtoja tapo Vilija Damašickienė iš Jonavos, po jos atbėgo Gintarė Sorokaitė ( 34.01) iš Alytaus bei Modesta Kaminskienė ( 34.43 ) iš Kauno. Žasliečių tarpe tradiciškai greičiausi buvo Albertas Lakštauskas bei Jūratė Lakštauskienė, kuri dar laimėjo trečiąją vietą moterų iki 40 m. amžiaus grupėje.

 

3 km bėgime nepralenkiamas buvo Mantas Didikas iš Grigiškių, trečiąją vietą šiame bėgime užėmė mūsiškis Visvaldas Miknevičius. Merginų tarpe nugalėjo Edita Savko iš Paberžės, vienintelei bėgusiai žaslietei 3 km. nuotolį Mantei Malakauskaitei papulti į prizininkių trejetuką nepavyko. Pačioje trumpiausioje distancijoje, 1 km., nugalėjo Rokas Tamulevičius ( Kaišiadorys ) bei Karolina Sakalauskaitė ( Vilnius ). Šioje distancijoje jėgas išbandė tik vienas žaslietis – Simonas Dekas, tačiau jis buvo svetingas ir svečius praleido į priekį, o finišuodamas dar spėjo ir papozuoti fotografams, primindamas visiems, jog svarbiausia – dalyvauti. Nesvarbu kiek tau, ar tik dar septyneri, kaip jauniausiam bėgimo dalyviui Benui Dijokui iš Panevėžio ar jau 77, kaip vyriausiam šių varžybų dalyviui Matui Ankudavičiui iš Kauno. Jiems abiems paskatinimo prizus, kad bėgiotų ir toliau įteikė laikraštis „Atspindžiai“. Prizų bei gaivinamųjų gėrimų bėgikams taip pat nepagailėjo parduotuvė „IKI“, „Nemuno baldai“, nuolatinės mūsų švenčių rėmėjos „žaslietiškos“ parduotuvės „Pasagėlė“, „Milda“, „Aurisa“, taip pat Vilija Targamadzė, Rimvydas Dekas, taip pat didelis dėkui Žygimantui Romanovui&co, kurie nusprendė trasoje vaišinti bėgikus geriamuoju vandeniu. Negalima nepaminėti ir nuolatinio mūsų pagalbininko ir draugo Almyro Kavaliausko ir jo klubo „Kertus“, už puikią organizaciją.

 

Kol organizatoriai skaičiavo rezultatus ir sprendė kam atiduoti prizus, dalyviai gaivinosi bei atgaudinėjo jėgas Žaslių ežere, kadangi beprotiškai kepinusi saulė pareikalavo labai daug jėgų iš visų bėgikų. Po maudynių visi patraukė į apdovanojimų ceremoniją, kur buvo išdalinti prizai visiems geriausiems. Po to visi išskubėjo namo ilsėtis, nes daugumai bėgikų – sekančią dieną vėl varžybos. O dar jie save vadina tik mėgėjais J  Visi paliko Žaslius iki kitų metų. Tikimės, kad kitąmet į Žaslius atvyks nemažesnis būrys nei šįmet, o ir patys žasliečiai bus aktyvesni, ir atvyks į bėgimą visas jų būrys.

 

 

Visi straipsniai

 

2014-08-06

 

 
 

 

BĖGIMAS APLINK ŽASLIŲ EŽERĄ © Visos teisės saugomos